icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon

Alpejskie dachy, stylowe włoskie dachówki
Start » Alpejskie dachy, stylowe włoskie dachówki

Szanowni Państwo,
     Zadaniem tej strony internetowej jest nie tylko prezentacja oferty włoskiej firmy Industrie Cotto Possagno - najbardziej renomowanego producenta włoskich dachówek, ale także próba przybliżenia stylistyki pokryć dachowych wywodzących się z Włoch, a obecnie popularnych w całej europie południowej. Jak się Państwo przekonacie, jest to całkowicie odmienne podejście do architektury dachu niż znana nam stylistyka niemiecka.

PS. Więcej dokładniejszych informacji o dachówkach Industrie Cotto Possagno znajdziecie Państwo w rozdziale "O firmie".

Wiekowa tradycja

    Zamiast jednokolorowych, często glazurowanych na wysoki połysk dachówek typu płaskiego mamy tu do czynienia z malarsko udekorowanymi, różnobarwnymi dachówkami o mniej lub bardziej falistym kształcie. Po ułożeniu na dachu tworzą one unikalną impresjonistyczną kompozycję w stylu mnich-mniszka.  Dachy  te idealnie komponują się z przyrodą oraz klasycznym wykończeniem  domu.

Wiekowa tradycja


    W odróżnieniu do dachówek glazurowanych nienaturalnie połyskujących w słońcu niczym lustro lub polerowany plastik, dachy stylu włoskiego delikatnie współgrają z przyrodą. Komponują się z  stylowymi wykończeniami budynków w kamieniu  i drewnie. Stąd właśnie wywodzi się piękno włoskich i francuskich miasteczek, dworów otoczonych malowniczymi gajami oliwnymi lub winnicami czy zabytkowych budynków Rzymu, Wenecji czy Vicenzy.

    Mimo, że dachy wykonane w stylu niemieckim potrafią również urzekać pięknem sądzę że warto pochylić się nad włoskim stylem tworzenia dachów. Życzę miłych wrażeń estetycznych, być może Tetti d'Italia przypadną Państwu do serca.
   
Wiekowa tradycja
Wiekowa tradycja

Aktualności i Promocje
z Industrie Cotto Possagno ...


Nasze produkty
Systemy dachówek ceramicznych ...

Dachówki Ceramiczne Coppo
Dachówki włoskie Unicoppo
Dachówki ceramiczne TEMAX
Włoskie dachówki TESI
Dachówki fotowoltaiczne (słoneczne)

Nasze katalogi
Zapoznaj się z najnowszymi katalogami ...

Katalog Dachówek CottoPossagno Katalog Dachówek Te.Ma.X CottoPossagno Katalog Dachówek Te.Si CottoPossagno Katalog Dachówek Unicoppo CottoPossagno Katalog Dachówek MAXIMA CottoPossagno Katalog Dachówek Fotovoltaica CottoPossagno Katalog Dachówek Winter CottoPossagno